İçeriğe geç
Home » m2 Dizi Konuşmaları 2023

m2 Dizi Konuşmaları 2023

m2 Dizi Yazarlığı Atölyesi kapsamında gerçekleştirilen m2 Dizi Konuşmaları, yurtiçi ve yurtdışından ağırladığı konuklarla, dizi geliştirme sürecini masaya yatırıyor. Sektör insanları, sinema ve televizyon öğrencilerinin katılımına açık olan konuşmalar zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup yurtdışı konuk konuşmacıların oturumları ingilizce olarak çevirmensiz sürdürülecektir.


Program

22 Mayıs – 19:00

Running the Show: Television from the Inside

Konuk: Jeff Melvoin, Killing Eve, Designated Survivor

Jeff, ondan fazla primetime dizide çalıştı ve bunların sekizinde showrunner olarak görev aldı. Designated Survivor, Army Wives, Alias ve Picket Fences gibi dizilerin ardından en son Killing Eve’in üçüncü sezonunda (executive) yapımcı olarak görev yapmıştır. CBS dizisi Northern Exposure’ın yapım süpervizörü olarak görev yapmış ve bu diziyle bir Emmy ve iki Altın Küre ödülü kazanmıştır. Jeff aynı zamanda Writers Guild of America West’in 18 yıldır süren Showrunner Eğitim Programı’nın kurucusu ve başkanıdır. USC, UCLA, Harvard ve Sundance Institute’de ders vermiştir. Eylül 2023’te yayımlanacak olan kitabı Running the Show: Television from the Inside şimdiden Amazon’da önsatışta olup yoğun ilgiyle karşılanmıştır.

22 Mayıs – 20:30

Küresel Dizi Trendleri: Kültürel Çeşitlilik ve Yeni Anlatım Biçimleri

Konuk: Amaç Us, Fremantle

Amaç Us, Kanal D uluslararası satış sorumlusu pozisyonunun ardından Londra merkezli Fremantle firmasında çalışmaya başladı. Film, dizi, belgeselin yanı sıra birçok format üretip dünya satışlarını gerçekleştiren Fremantle’da halen Orta Doğu, Afrika ve Güneydoğu Avrupa bölgeleri satışları sorumlusu üst düzey başkan yardımcısı olarak çalışmaktadır.

23 Mayıs – 15:30

Cracking the Series Code: From Idea to the Final Pitch

Konuk: Isabelle Lindberg Pechou, the Drama Agency
Açılış Konuşması: Leticia Godinho, Series Mania Forum

Drama Agency’nin kurucusu Isabelle, 15 yıl boyunca France Télévisions’da kurmaca içerik alım uzmanı olarak çalıştı ve daha sonra Uluslararası Kurmaca Keşif Birimi’nin yöneticisi oldu. TROM dizisinin yaratıcı yapımcısı ve Last Light’ın ortak yapımcısıdır. Uzun yıllardır Serial Eyes’tan Series Makers’a, Erich Pommer Enstitüsü’nden Series Mania Writers Campus’a kadar birçok programda mentorluk yapmaya devam ediyor.

Isabelle L. Pechou’nun konuşması öncesi Series Mania Forum bölümü İş Geliştirme Direktörü Leticia Godinho Series Mania’yı tanıtan bir açılış konuşması gerçekleştirecektir.

Etkinlik Türkiye Fransız Kültür Merkezi ortaklığında gerçekleştirilmektedir.

24 Mayıs – 16:30

Bir Dizi Yazarının Yolculuğu

Konuk: Hakan Bonomo, İlk ve Son, Aile

Sabancı Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Hakan Bonomo, 2013 yılından beri dizi yazarlığı yapıyor. Kiraz Mevsimi, İlk ve Son, Aktris gibi gibi ses getiren dizilere ve Ah Belinda ve Sen Yaşamaya Bak gibi platform filmlerine imza atan Hakan halen Aile dizisini yazmaktadır.

25 Mayıs – 16:30

Türkiye’de Dizi Üretmek: Fırsatlar ve Zorluklar

Konuk: Onur Güvenatam, OGM Pictures

İlk medya şirketini 29 yaşında kurarak Türk ve Orta Doğu TV endüstrisine drama temelli TV dizileriyle öncülük eden Onur Güvenatam, Kırmızı Oda, Camdaki Kız, Masumlar Apartmanı, Vatanım Sensin, Atiye, İstanbullu Gelin, Hakan Muhafız, Zeytin Ağacı gibi popüler dizilerin yapımcısıdır. 2018 yılında OGM Pictures’ı kuran Güvenatam; kariyeri boyunca pek çok ödüllü yapıma imza atmıştır. Tartışmalı projeleri şekillendirmek, daha önce hiç kimsenin denemediği sıradışı hikayelere değinmek gibi öncelikli bir hedefi olan Güvenatam, pazarda değişimi öncülemeyi, dijital içerikten uzun metrajlı filmlere çığır açan projeler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

26 Mayıs – 18:00

Projeden Ekrana: TV için Dizi Geliştirme Süreci

Konuk: Lale Eren, Ay Yapım

Lale Eren, Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu. 2006-2012 yılları arasında D Yapım ve Kanal D’de Drama Direktörü, ardından D Yapım Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2015 yılında Kanal D Genel Yayın Yönetmeni olarak görev aldıktan sonra 2016’da O3 Medya’da Drama Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2018’de başladığı Kanal D Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevinden 2022 yılında ayrılarak Ay Yapım çatısı altındaki TAY Film Sanat’ta Yaratıcı Yapımcılık görevini yürütmektedir.


26 Mayıs – 20:00

Dizi Yaratmak, Showrunner Olmak

Konuk: Emre Şahin, Karga Seven Pictures

Emre Şahin, Los Angeles ve İstanbul’da çalışan film ve dizi yönetmenidir. Boston Emerson College’da TV/Film alanında eğitim aldıktan sonra, Los Angeles’a taşındı ve ABC, ABC Family, MTV ve VH1 gibi kanallar için belgesel ve reality televizyon programlarını yönetip kurguladı. 2008 yılında ortakları Sarah Wetherbee ve Kelly McPherson ile birlikte Karga 7 Pictures’ı kurdu. Karga 7 bünyesinde birçok uluslararası projeye imza attı. Bugün Karga 7, Los Angeles ve İstanbul’da ofislere sahip, yetenekli çok uluslu bir ekip oluşturmuştur. Emre, yakın zamanda Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin showrunner’lığını yaptı.

.Kayıt

Her bir etkinliğe normal katılım bedeli 200.TL, öğrenciler için 100.TL’dir.*

Bütün etkinliklere katılmanız durumunda toplam bedel 1200.TL, öğrenciler için 600.TL’dir.

Öğrencilerin kayıtlarını edu.tr uzantılı okul adreslerinden yapması gerekmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlıdır. Kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Kaydınızı takiben sizlere ulaştıracağımız bağlantı sayesinde güvenli ve kolayca ödeme yapabilirsiniz.

* Fiyatlara KDV dahildir.


Kayıt Formu

Etkinliğe kayıtlar sona ermiştir. Yoğun ilginiz için teşekkürler.

Gizlilik Sözleşmesi / KVKK Aydınlatma Metni / Mesafeli Satış Sözleşmesi