İçeriğe geç
Home » M2 Yapım Konuşmaları

M2 Yapım Konuşmaları

M2 Film Lab Senaryo Geliştirme Atölyesi Ağustos ayı etkinliklerinde konuklarımızla senaryo yazım süreci üzerine konuşmalar gerçekleştirmiştik. Atölyenin ikinci ayağında bu sefer ilk veya ikinci filmlerin yapım sürecini masaya yatıracağız. Sektör insanları, sinema ve televizyon öğrencileri ve sinemaseverlerin katılımına açık olan konuşmalar zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup yurtdışı konuk konuşmacıların oturumları ingilizce olarak çevirmensiz sürdürülecektir.

Konuşmalara katılım ücretsizdir. Katılımcı sayısı sınırlıdır. Kayıt olmak için lütfen tıklayın.

16 Ekim – 18:00

Producing a First Film with an Impact
Konuk: Rebecca Green Moderatör: Müge Özen

How to cut through the noise and create a buzz with your first film? How to put yourself on the map as a producer or director? Rebecca Green, the producer of many award-winning indie titles, will discuss ways to create an impactful first film as well as the pitfalls and challenges filmmakers may encounter along the path.

17 Ekim – 12:00

Ortak Yapım Marketlerinde Navigasyon
Konuk: Gülin Üstün Moderatör: Anna Maria Aslanoğlu

Film yapımı uzun bir maraton. Bu maratonun birçok önemli bir adımı da ortak yapım marketlerinde atılıyor. Senaryo süreciyle birlikte başlayan uluslararası ilişkilerin ilk tohumlarının atıldığı, doğru ortaklıkların kurulmaya çalışıldığı, finansman sürecine yön verildiği, özetle filmin kaderine etki eden bu kritik platformlar, yapımcılar için kilit bir rol oynuyor. Yapım sürecinde ne zaman, hangi marketlere katılmalı? Başvuru nasıl güçlendirilmeli? Marketlerden maksimum fayda nasıl sağlanlamalı? Türkiye’deki en önemli ortak yapım marketi Köprüde Buluşmalar’ın yöneticisi Gülin Üstün’le, bir filmin ortak yapım marketleri yolculuğu masaya yatırılacak.